פשיטת רגל לאדם פרטי

פשיטת רגל לאדם פרטי – באילו מקרים אפשר לבקש זאת? האם מדובר רק בחובות שעומדים על סכומים גבוהים? דני ליבנה מסביר כל מה שרציתם לדעת על פשיטת רגל לאדם פרטי

כשחברה נקלעת לחובות, מחד גיסא אפשר לוותר לה על כל החובות או על חלקם, מאידך גיסא (במקרה שלא מוותרים לה על החובות) היא פשוט פושטת את הרגל.
אבל מה קורה לאדם פרטי שנקלע לחובות? האם אדם פרטי יכול להיות כמו חברה? מנכ”ל אובליגור, דני ליבנה, מסביר שגם במקרה של אנשים פרטיים שתי האפשרויות הנ”ל קיימות. כלומר, אפשר לנהל משא ומתן שבסופו הנושה עשוי לוותר על חלק מהחוב או אפילו על החוב כולו (לכן חשוב שבמשא ומתן ייצג אתכם מומחה פיננסי), וכשהמשא ומתן אינו עולה יפה או כשאין אפשרות לפרוע אפילו חלק מהחוב – קיימת גם אפשרות של פשיטת רגל לאדם פרטי.

הקריטריונים של פשיטת רגל לאדם פרטי

פשיטת רגל לאדם פרטי יכולה להתרחש כאשר ברור מעל לכל ספק כי החייב אינו יכול בשום פנים ואופן לפרוע את חובותיו, כלומר, הוא הוכרז חדל פרעון וכמו כן, הוכח מעל לכל ספק שחובותיו הם תולדה של תמימות וללא כוונת זדון.
ואם נדבר במספרים, כאשר גובה החוב הינו 70,000 שקלים ומעלה – אדם פרטי יכול לגשת להליך של פשיטת רגל לאדם פרטי.
לאחר שאדם פרטי פוצח בהליך של פשיטת רגל, הוא חוסה תחת כנפיו של כונס הנכסים. כונס הנכסים אמון על מכירת נכסיו של החייב לשם פריעת החוב בקרב הנושים ובד בבד דואג שפושט הרגל לא יצבור עוד חובות.
בסוף ההליך של פשיטת רגל לאדם פרטי – ניתן הפטר.

הסיבה שבשלה מדינת ישראל מאפשרת פשיטת רגל לאדם פרטי הינה, משום שלמדינה לא תצמח כל תועלת אם אדם תמים שנקלע לחובות ייגרע ממעגל העבודה וייקלע שוב לחובות, לכן גם אנשים פרטיים יכולים לפשוט את הרגל, דבר שיאפשר להם לפתוח דף פיננסי חדש.

נקלעתם לחובות ואינכם יודעים כיצד להיחלץ מהם? שוקלים לפנות להליך של פשיטת רגל לאדם פרטי? דני ליבנה ואנשיו ישמחו לסייע לכם להיחלץ מהצרה. לחברת אובליגור יש ניסיון רב בליווי, בסיוע ובמתן פתרונות יצירתיים לאנשים שנקלעו לצרות פיננסיות. השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם


Leave a Reply