הגשת בקשה לפשיטת רגל, או פשיטת רגל לאדם פרטי, הינה הליך אשר אליו פונים כאשר ישנה הבנה כי לחייב אין כל יכולת לפרוע את חובותיו.

אבל איך זה עובד בעצם? מהן הפעולות שצריך לעשות? למי בכלל פונים? ואיך חברת אובליגור יכולה לעזור? 

הגשת בקשה לפשיטת רגל וכל הליך פשיטת רגל לאדם פרטי, מורכבים מכמה שלבים, נפרט לכם עליהם כאן:

בקשה לפשיטת רגל – צו כינוס ופשיטת רגל: יש להגיש בקשה לפשיטת רגל, לצורך צו כינוס נכסים. את הבקשה מגישים לכונס הנכסים באזור מגורי החייב. בבקשה מפרטים מה הם החובות, מי הם הנושים, מה הן ההכנסות של החייב ומה הן ההוצאות של החייב. כמו כן, לא שוכחים להוסיף מכתב שמסביר מה גרם להתרוששות הכלכלית ולרצון לפשוט את הרגל.
בית המשפט המחוזי הוא זה שיאשר את הצו.
מובן שלאחר פעולה זו, כל ההתנהלות הפיננסית בעסק של החייב עוברת לידיו של כונס הנכסים.

הכרזה על פשיטת רגל: לאחר שצו כינוס פשיטת רגל מתחיל לחול על הנכסים שלכם, יש לפנות לכל הנושים עם הכרזה על פשיטת רגל. משמעות הדבר היא, היא שהנושים יצטרכו להגיש דרישת חוב המפרטת לפרטי פרטים את החובות של החייב כלפיהם, זאת תוך שישה חודשים ממועד קבלת ההודעה על המהלך.

החזר חודשי עבור החובות: בהתאם למצבו הפיננסי של החייב, נקבע התשלום חודשי שעליו לשלם לקופת כונס הנכסים. התשלומים הללו מיועדים לחיסכון עתידי ובהמשך, הכספים הללו יגיעו לידי הנושים. החייב גם צריך למלא דוחות פיננסיים המעידים על מצבו כל העת, ולהקפיד להעבירם לכונס הנכסים.

הפטר בפשיטת רגל: ההפטר בפשיטת רגל למעשה פוטר את החייב מכל חובותיו. חייב שמקבל הפטר אינו נחשב עוד חייב. כל חובותיו נמחקים. הבשורה הטובה היא, שבמדינת ישראל גם מי שעבר הליך פשיטת רגל יכול לחיות בכבוד.

הגשת בקשה לפשיטת רגל –  פשיטת רגל לאדם פרטי – כיצד חברת אובליגור יכולה לעזור לכם בעניין? 

פושטי רגל נכנסים לתהליך  מורכב. פשיטת רגל לאדם פרטי עשויה להימשך זמן רב.

חברת אובליגור מתמחה זה שנים רבות בתחום, מכירה את המערכת ואת הנפשות הפועלותבה היטב, ויודעת כיצד נכון להתנהל עמה.

אנו נוכל ללוות אתכם לכל אורך הדרך החל מהגשת בקשה לפשיטת רגל ואפילו עד השגת הפטר בפשיטת רגל (במקרים מסוימים, הפטר בפשיטת רגל זה בהחלט אפשרי!), נסייע לכם עם כל הפן הביורוקרטי, עם מילוי הטפסים ואיסוף כל החומר הנדרש.  נשתדל לסיים את ההליך עבורכם כמה שיותר מהר, כך שתוכלו לזכות להגיע למצב של הפטר בפשיטת רגל, בהקדם האפשרי, דבר אשר יאפשר לכם לפתוח דף כלכלי חדש בחייכם. לפרטים נוספים לחצו כאן


Leave a Reply