חשבון מוגבל חמור – מה זה אומר וכמה זמן נמשך?

מוגבל חמור בבבנקחשבון מוגבל הוא חשבון שבמהלך שנה אחת חזרו בו 10 צ’קים. ההכרזה על חשבון מוגבל חמור נמשכת שנתיים.
חשבון מוגבל חמור, מתרחש כאשר בזמן שבו אחד מחשבונותיכם כבר הוגבל, מוגבל חשבון נוסף שלכם.אפשרות נוספת, חשבון מוגבל הופך להיות חשבון מוגבל חמור כאשר שלוש שנים מתום ההגבלה הקודמת, אחת מחשבונותיכם מוגבל שוב.

חשבון מוגבל חמור מוכרז ככזה כאשר בתקופה שבה אחד מחשבונותיו של הלקוח כבר הוכרז “חשבון מוגבל”, מוכרז חשבון אחר שלו גם הוא כמוגבל.
חשבון מוגבל חמור יכול להיות מוכרז גם כאשר לקוח שבעברו היה מוגבל, מוגבל שוב בפרק זמן של שלוש שנים מסיום ההגבלה הקודמת (ולא משנה אם מדובר בחשבון שהוגבל או בחשבון אחר של הלקוח).

מוגבל בבנק – חשבון מוגבל חמור

מצב של חשבון מוגבל קורה כאשר 10 צ’קים של לקוח חוזרים במהלך שנה. לאחר 5 צ’קים שחוזרים הבנק שמיידע על כך את הלקוח ומתריע בפניו על המצב. מצב של חשבון מוגבל חמור יקרה כאשר הוטלה על אדם הגבלה, ובשלוש שנים בהם חלה עליו ההגבלה, אותו אדם, המשיך לתת צ’קים ללא כיסוי. במקרה כזה האדם יכול להיות להיכנס תחת ההגדרה של חשבון מוגבל חמור. ההגבלה הזו תוטל גם על לקוחות אשר משכו צ’קים ללא כיסוי של חשבון אחר בזמן תקופת ההגבלה. מוגבל חמור הוא סטטוס שנמשך למשך שנתיים, שמהלכם כל חשבונות הבנק של הלקוח מוגדרים כמוגבלים, והוא כמעט ולא יכול לבצע פעולות בהם.

כמו כן, ההגבלה תוטל גם על חשבונות בנק משותפים ששייכים ללקוח שהוגדר ‘מוגבל חמור’, וכן בחשבונות בהם הוא רשום כמיופה כוח. במקרה של מיופה כוח בחשבון, בעל החשבון יוכל לבטל את הייפוי באם הוטלה על המיופה הגבלה חמורה, ולבטלה עבור החשבון שלו.

חוק צ’קים ללא כיסוי נעזר בשתי סנקציות עיקריות על הלקוחות המוגבלים שחשבון הבנק שלהם הוכרז כחשבון מוגבל חמור.

מוגבל חמור בבנק – מה זה אומר הלכה למעשה

לקוח מוגבל לא יהיה  רשאי לפתוח חשבון בנק חדש, בשום בנק, ולקבל במסגרתו פנקסי שיקים לשימוש. סנקציה זו תחול על כל חשבון בנק קיים או חדש של אותו אדם. בנוסף על כך, אף אחד מהבנקים לא יכבדו כל המחאה שתימשך מחשבונותיו של המוגבל, אפילו אם מדובר בצ’ק דחוי שניתן עוד הרבה לפני שהחלה סנקציית ההגבלה.

לקוח בנק שהפך למוגבל מסתכן בהתמודדות עם אות קין שילווה אותו לעוד שנים רבות קדימה. המשמעות של הגעה לסטטוס של חשבון מוגבל או חשבון מוגבל חמור, היא שבעתיד כל גוף עמו הלקוח ירצה להתקשר מבחינה עסקית כלשהיא, ידע כי בעבר אותו לקוח הוגדר כמוגבל בבנק, דבר שפוגע מאוד באמינות, ומרבית העסקים לא ירצו להסתבך עם אדם שחילק בעבר צ’קים ללא כיסוי ולא עמד בהתחייבויותיו הכספיות. דבר נוסף שחשוב לציין הוא שהבנקים לא יאפשרו מסגרות אשראי, או יסכימו להנפיק כרטיסי אשראי ללקוחות שהוכרזו כלקוחות מוגבלים בעבר.

איך חברת אובליגור עוזרת במקרה של חשבון מוגבל ובמקרה של חשבון מוגבל חמור?

חברת אובליגור היא מומחית בסיוע לאנשים שנקלעו לחובות ולהגבלות על חשבון הבנק שלהם. אנחנו יודעים לנהל משא ומתן עם הבנק, עם הנושים ועם ההוצאה לפועל,  עושים קואוצ’ינג פיננסי ומספקים פתרונות יצירתיים ללקוחותינו. לפרטים נוספים בקרו באתר של אובליגור.

רוצים להימנע מלהגיע למצב של חשבון מוגבל או חשבון מוגבל חמור?

צריכים עזרה בהתנהלות מול הבנק?

צרו עמנו קשר לתיאום פגישת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות – אובליגור שירותים פיננסיים בע”מLeave a Reply