איחוד חובות הוא למעשה איחוד תיקים שבו הרשם בהוצאה לפועל מסכים לאחד את כל תיקי ההוצאה לפועל שנפתחו נגד החייב, כלומר, לפתוח תיק חדש שנקרא “תיק האיחוד”. התשלומים החודשיים עוברים לתיק האיחוד ומתיק האיחוד התשלום החודשי מפוזר לתיקים הפרטניים באופן יחסי.

איחוד חובות/תיקים- דוגמא
נניח שיש שלושה תיקים בהוצאה לפועל וסך כל סכומם הוא מאה אלף שקלים, כאשר תיק אחד מהם עומד על 60 אלף שקלים, אם רשם ההוצאה לפועל יקבע שהחייב ישלם כל חודש סכום של 500 שקלים לתיק האיחוד, אזי התיק הגדול יקבל 60 אחוזים מ- 500 השקלים, כלומר, 300 שקלים בחודש וכן הלאה.

מהי המטרה של איחוד תיקים?

המטרה של איחוד חובות (תיקים) היא למנוע מצב של צווי תשלומים עבור כל תיק ותיק בנפרד. הרי האלטרנטיבה לתיק האיחוד היא צו תשלום לגבי כל תיק ותיק בנפרד, במצב זה אפשר להגיע לתשלום חודשי שהוא אינו הגיוני (אלפי שקלים בחודש כשקיימים נניח, 10 תיקים).

האם ההוצאה לפועל נוטה לאשר איחוד תיקים?
כיום הנטייה של ההוצאה לפועל היא לאשר פחות ופחות תהליך של איחוד תיקים, כאשר מדובר בחובות גדולים (מעל 200 אלף שקלים), וזאת משום שהחובות לא ייפרעו לעולם. במצבים כאלה ההמלצה היא ללכת להליך של פשיטת רגל אישית, כאשר בסוף ההליך החייב יקבל הפטר והחובות ימחקו.
לרוב נראה מצבים של איחוד תיקים כשמדובר בחובות שאינם גדולים.

שורה תחתונה– איחוד חובות (תיקים) הוא פתרון לחובות שאינם גדולים. אם יש לכם כמה וכמה תיקים בהוצאה לפועל ואתם מתלבטים מה לעשות, פנו לחברת אובליגור ונמצא את הפתרון המתאים ביותר עבורכם. לאתר של חברת אובליגור.


Leave a Reply