בדיקת חובות – הוצאה לפועל

לאחר שהתיק נסגר, חשוב לעשות בדיקת חובות בהוצאה לפועל.

כל מי ש”זכה” בתיק הוצאה לפועל חולם על הרגע שהתיק הזה ייסגר.

אבל רק שתדעו שתיק הוצאה לפועל שנסגר עדיין לא מקנה לכם שקט, אתם עדיין נמצאים תחת האיום של הגוף שנקרא הוצאה לפועל.

הליך סגירת תיק ובדיקת חובות בהוצאה לפועל

כשתיק הוצאה לפועל נסגר, לאחר תקופה מסוימת הוא עובר ביעור ואתם מקבלים אסמכתא לכך שתיקכם בועַר, כלומר, החוב נגמר, אבל האם הוא יכול לקום לתחייה?

 תיק הוצאה לפועל- חזון העצמות היבשות

נספר לכם על גברת שלפני 20 שנה נפתח נגדה תיק הוצאה לפועל. ברבות הימים התיק נסגר, לאחר מכן בועַר והגברת אף קיבלה אסמכתא לכך. אממה. 20 שנה אחרי, הגברת קיבלה תביעה על סך מיליון שקלים וחצי בגין אותו תיק הוצאה לפועל ישן נושן.

הכיצד?

מסתבר שבזמנו אחד מעובדי הבנק בשוגג מחק את חובה של הגברת שלנו. בעקבות הטעות החוב נמחק ותיקה נסגר ולאחר מכן בועַר. ועל אף כל זאת בית המשפט קבע שתיק הוצאה לפועל שנסגר בשוגג (ולמרות שכבר בועַר) אינו פותר את החייב מתשלום החוב. והגברת נאלצה לשלם 400 אלף שקלים.

 איך מונעים מתיק הוצאה לפועל לקום לתחייה

כשבשעה טובה תיק הוצאה לפועל נסגר ובועַר (וקיבלתם אסמכתא לכך!) עליכם לדאוג לסיכום דברים עם הזוכה. בסיכום הדברים יש לציין שהחוב שלכם הפך לחוב חלוט, כלומר, הזוכה לעולם לא יוכל לתבוע את חובו (חסל סדר הוצאה לפועל!).

 כיצד חברת אובליגור  מסייעת בסגירת תיק הוצאה לפועל? נתחיל מזה שאובליגור תלווה אתכם לאורך כל חייו של התיק וכשזה בעזרת השם ייסגר, אובליגור גם תדאג שהוא לא יקום לתחייה. חשוב להבין שתיקי הוצאה לפועל לא נסגרים אוטומטית מעצמם (יש להגיש בקשה לסגירת תיק הוצאה לפועל). תיק הוצאה לפועל שנשאר פתוח (אם בשוגג ואם בזדון) צובר ריביות מטורפות. בנוסף, עליכם לנהל ניירת מסודרת ולשמור את הקבלות והאסמכתאות הקשורות לתיק. לפרטים נוספים בקרו באתר של אובליגור.


Leave a Reply