באובליגור אנו נתקלים בלא מעט מקרים שבהם חשבון הוכרז בטעות- חשבון מוגבל. כן, גם פקיד הבנק יכול לטעות ובהינף מקש חשבונכם יסומן “חשבון מוגבל”.

מהו חשבון מוגבל?

חשבון מוגבל הוא חשבון שבמשך השנה חזרו בו עשרה צ’קים.

 איך מכריזים בטעות על חשבון מוגבל?

בבדיקות שאנו עורכים בחשבונות שהוכרזו חשבון מוגבל אנו מגלים שבעצם חלק מהצ’קים הוחזרו בטעות. כלומר, הצ’ק הוחזר מסיבת “אין כיסוי” למרות שהלקוח היה בתוך מסגרת האשראי באותו התאריך, וכל זאת רק בשל טעות וחוסר תשומת לב של הפקיד.

 מדוע כל-כך חשוב שהחשבון לא יהיה חשבון מוגבל?

ישנם אנשים או עסקים שהמשמעות של חשבון מוגבל עבורם היא הרסנית. דבר כזה יכול לגרום אפילו לסגירת העסק (וזה גם יכול להיות בגלל הצ’ק עשירי של 200 שקל, שחזר מסיבת “אין כיסוי” והוא לא היה אמור לחזור).

 חשבון מוגבל- כיצד מבטלים את הטעות?

בכל הנוגע לטעות של חשבון מוגבל, אסור לוותר ויש לפעול מיידית לביטול ההגבלה ולגריעת הצ’קים שחזרו שלא כדין ממניין הצ’קים החוזרים. הדבר חשוב במיוחד כיוון שכיום מדינת ישראל הולכת בעקבות ארה”ב בכל הקשור להיסטוריית אשראי, ולימים כשתרצו להלוות כסף מהבנק או מחברות הביטוח הללו יבדקו את היסטוריית האשראי שלכם. האם אי פעם חזרו לכם צ’קים? האם אי פעם הוכרז החשבון שלכם חשבון מוגבל?

אז מה עושים? עליכם לפנות למפקח על הבנקים ולהגיש ערעור על ההחלטה להכריז על חשבונכם כמוגבל או לפנות לבית המשפט בבקשה לבטל את ההגבלה.

 כיצד חברת אובליגור מסייעת לביטול חשבון מוגבל? באובליגור המלחמה על ביטול חשבון מוגבל היא חשובה. פעמים רבות אנשים מתייאשים ואומרים “מה עכשיו נילחם נגד הגוף הגדול הזה ונגיש בקשות… איפה זה בכלל המפקח על הבנקים?”. האמת, זה לא כזה מסובך. רק  צריך לעשות זאת בצורה מקצועית ולהוכיח ניקיון כפיים (כלומר, שאותם צ’קים חזרו בטעות ושהצד השני קיבל את תמורתם). חשוב להבין, לעיתים הביטול יכול להיות אפילו ברמת הסניף. רק צריך לדעת איך ועם מי לדבר. לפרטים נוספים בקרו באתר של אובליגור.


Leave a Reply