חוב לבנק – איך להתמודד נכון עם מצב כזה (מבלי להיבהל!)

כיוון שהבנקים הם אלה שברוב המקרים מעניקים את ההלוואות, רוב החובות שיצטברו יהיו חובות לבנקים.

אם נדבר במספרים, אז 80% מהחובות הקיימים הם חובות לבנקים. שאר החובות מתחלקים בין נושים וספקים שונים.

במקרה של אנשים שמגיעים למצב של חדלות פירעון ומכריזים על פשיטת רגל, החובות העיקריים שלהם הם בדרך כלל חובות לבנקים.

על אילו סכומים מדובר כשמדברים על חובות לבנקים? ובכן, בכל חודש הבנקים מגישים כ-1500 תביעות הנוגעות לחובות של לקוחות. כדי לקבל אומדן מספרי, מדובר על כ- 20 אלף תביעות בשנה, וממוצע החובות עומד על 30 אלף שקלים. מכאן עולה שהבנקים תובעים כ-50 מיליון שקלים בחודש ובשנה כ- 600 מיליון שקלים, שמורכבים מחובות בסדרי גודל שונים.

תפקיד הבנק הוא למכור כסף, ולא תמיד הבנק יוכל לגבות את כל ההלוואות שנתן, אך בכל זאת הוא מרוויח.

למרות שמדובר בסכומי עתק, אם תבחנו את הדוחות הרבעוניים והשנתיים של הבנקים, תגלו כי למרות אותם 600 מיליון שקלים שלא שולמו לבנק בחזרה, הבנקים עדיין הרוויחו, והרוויחו יפה מאוד. בארץ, הבנקים הם גופים מאוד רווחיים. גם בתקופת המיתון בה היו גלי פיטורים משמעותיים ובועת ההיי-טק התפוצצה, הבנקים עדיין רשמו רווחים נאים.

חוב לבנק – כיצד חברת אובליגור יכולה לסייע לכם עם מחיקת חובות לבנקים

במקרה בו ישנו חוב לבנק, אובליגור נכנסת לתמונה.

חברת אובליגור עוזרת מדי יום לכל אותם אנשים שעומדים מאחורי 600 מיליון השקלים שהבנק מחכה להם, לכל אותם אנשים שמקבלים את התביעות מהבנקים.

לא מדובר כאן על חברות גדולות או עסקים גדולים, להם יש יועצים ורואי חשבון, אנו מטפלים במסה שעומדת על כ- 1500 תביעות (חובות לבנקים), ורובן הגדול הן נגד אנשים פרטיים או עסקים קטנים שעד שהגיעו אלינו, לא חשבו שניתן לעשות דבר וחצי דבר מול התביעה שהגיש נגדם בנק או באשר לחובות לבנקים.

במקרה של חוב לבנק, יש לנו את היכולת לפעול במגוון דרכים, למשל, לנהל משא ומתן מול הבנק במטרה להפחית את גובה החוב, לפעול להסרת עיקולים בהוצאה לפועל, וגם לעשות קואצ’ינג פיננסי ללקוחות ולהעניק להם הדרכה והכוונה מקצועית, על מנת שלא יגיעו שוב למצב שיש להם חובות לבנקים.

גם בחוב שלכם ניתן לטפל! רוצים לדעת עוד? השאירו פרטים ליצירת קשר, ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם