מה זה הסדר חובות? הסדר חוב הוא הליך משפטי אשר משנה תנאי חוב לטובתו של החייב בהסכם עם הנושה. הסדר חוב יכלול בדרך כלל הפחתה בסך החוב לצד הגמשת תנאי התשלום.

הסדר חוב מאפשר לאדם פרטי, לתאגיד ואף לממסד מדיני, שנקלעו למצוקה ולבעיה פיננסית, לדון מחדש בתנאי החובות שלהם, על מנת לשפר את המצב הכספי הנזיל של החייב, או לחזור למצב בו מתאפשרת נזילות כספית, כך שהחייב יוכל להמשיך להתנהל כרגיל בחייו.

הסדר חובות לעומת חדלות פרעון

הסדר חוב הנו שונה מהליך של חדלות פירעון שכן הוא ברמה הסכמית – לעומת הכפייה על החייבים אשר מאפיינת את הליך חדלות הפירעון, במקרה של הסדרת חובות ישנה הסכמה המעוגנת בחוזה כתוב בין הנושים לבין חייב על הפחתה בשיעור גובה החוב האמור.

בדרך כלל הטיפול בהסדר החוב נעשה מחוץ לבית משפט, עם זאת, גם הסדרת חובות יכול להיכלל בדיני חדלות הפירעון, אם מדובר במצב בו מתקיימת כפייה מסוימת על נושים, אשר התנגדו להשגת הסדר החוב (במקרה כזה נדרשת הסכמה על פי רוב, מבין הנושים ובנוסף אישור מבית משפט).

הסדר חוב מבטיח כי הנזק לחייב ולנושה יהיה נמוך מהנזק שייתכן בהליך של חדלות פירעון, ועל כן מדובר באפשרות הכדאית ביותר.

עיקר העלויות לחייבים לצורך הסדרי חוב, הן הזמן והמאמצים הנדרשים בתהליך המשא ומתן עם הבנק, עם הנושים, עם ספקים ועם רשות המסים.  

אנו בחברת אובליגור מתמחים בהשגת הסדרי חובות עם תנאים מיטביים לחייבים. הסדר חוב הוא דרך יעילה ומכובדת לטפל בחוב. גם אתם יכולים להחזיר חובות בכבוד עם מרווח לנשימה. אנו באובליגור כאן כדי לסייע לכם! למידע נוסף השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר בהקדם.

הסדר חובות עם הבנק – לא להתבייש לבקש

כלקוחות, לא תמיד נעים לנו להתווכח עם הבנק ולבקש ממנו לבוא לקראתנו, אבל בבנק כמו בשוק, אפשר (ואפילו כדאי) להתווכח (כמובן שבדרכי נועם).

גם הבנק מעדיף ציפור אחת ביד מאשר כמה וירטואליות על העץ, ולכן יש מצבים שבהם הוא מוכן להפחית את גובה החוב ולאפשר פריסת תשלומים נוחה יותר במסגרת הסדר חוב בנקים.

הסדר חובות – כיצד חברת אובליגור יכולה לסייע לכם להשיג הסדר בתנאים מיטביים?

חברת אובליגור מתמחהבניהול משא ומתן בכל הקשור לנושא של הסדר חוב בבנק. על מנת להשיג תוצאות טובות בהסדר החוב בבנק, רצוי מאוד שבמשא ומתן מול הבנק ייצגו אתכם מומחים בעלי ניסיון בתחום, מומחים שיודעים כי הבנק יכול להגיע להסדר פשרה, ויהיה מוכן לכך –בדיוק כמו כל בית עסק המוכר שירותים או מוצרים ועומד בפניי לקוח עם סיכון גבייה כזה או אחר.

מומחי אובליגור יודעים שלעיתים הבנק יהיה מוכן להגיע להסדר חוב מחשש לתביעה משפטית מצד הלקוח.

לפעמים גם הבנקים טועים. מי בתום לב ומי בזדון (ע”ע אתי אלון), על כן, ישנם מקרים רבים בהם הבנק מוכן להתפשר בנושא של הסדר חוב, כדי לצמצם את הסיכונים.

בשורה התחתונה: הסדר עם הבנק הוא תוצאה של פשרה הנרקמת בין הבנק לבין החייב בנוגע לתשלום החוב.

בכדי שתנאי פשרה זו יהיו לטובתכם באופן משמעותי,   פנו לחברת אובליגור, ונדאג להשיג עבורכם הסדר חוב עם מירב ההטבות.


Leave a Reply